Akce v pivovaru

Event Information:

 • So
  23
  Led
  2016

  "V nejhlubší zimě, tak jako pokolení před námi, vymeteme spíže a udírny a s břichy plnými dobrot a ušima plnýma muziky si připomeneme, že přežít zimu sice není žádný špás…"

  Roztocko-únětický masopust má dlouholetou tradici. Každoročně se ho účastní kolem 2000 lidí z blízkého i dalekého okolí. Působivé průvody masek se potkávají v podvečer na Holém vrchu a odtud dále davy lidí proudí právě do Únětic, kde jsou oslavy zakončeny tradičním veselím - slaví se většinou až do rána. Od roku 2011, kdy byl pivovar znovu otevřen, se aktivně podílíme na zajištění občerstvení jeho návštěvníků. Tradicí se také stala výroba a distribuce Masopustního speciálu z Únětic.

  Program masopustu 2016 v Únětickém pivovaru

  14:00 naražení masopustního speciálu s únětickým průvodem
  19:00 koncert ve stodole Vintage Wine kombinace keltské a irské muziky s rockovým základem

  Masopustní menu
  Domácí huspenina s octem a cibulí
  Kulajda s houbami a podmáslím
  Selečí kolínko na černém pivu s nastavovanou kaší a červenou řepou
  Kančí výpečky s červeným zelím a škvarkovým knedlíkem
  Králičí stehno na smetaně s brusinkami a Karlovarským knedlíkem
  Masopustní koblihy

  Masopustní speciál
  MASOPUSTNÍ BOCK POLOTMAVÁ 16°
  Bock – Bockbier byl původně silné svrchně kvašené pivo původně vařený v patnáctém století německými sládky. V 18. století převzali tento styl mnichovští sládci z okresu Einbeck. Jméno tohoto piva bylo vyslovováno jako ein Bock v překladu kozel. Bock byla a je vařen při příležitostech Vánoc, Velikonoc nebo Masopustů, kdy byl konzumován bavorskými mnichy jako zdroj energie.
  Únětický bock je světlou variantou nazývanou maibock nebo helles bock, zlatavé až měděné barvy a je spodně kvašený. Chuť je výrazně sladová s medovou plností a nepatrným karamelovým nádechem. Chmelová hořkost je z počátku potlačena dominantními složkami chuti a pak vyšší plností. V doznívání se pak projeví jemná, lahodná hořkost, charakteristická pro Únětické pivo.

  Přejeme Vám nevšední zážitky s „únětickým bočkem“!