Pivovar

O pivovaru

První pivo se vařilo v Úněticích již v 16. století

uneticky-pivovar-historie

První ověřená zmínka o výrobě piva v této obci nedaleko hlavního města pochází z roku 1557. Ve starých kronikách stojí: „Tehdy dobré pivo vařili i kanovníci v Úněticích.“

Více o našem pivovaru

Pivovarský deník

Deník
Pivovarský únětický deník

O pivu

Z dopisu vrchního sládka Únětického pivovaru ing. Vladimíra Černohohorského manželům Tkadlecovým.

Povídání o pivu

„Nesporný a často kritizovaný úpadek kvality potravin obecně, jejich chemikalizace především konzervanty a barvivy a různé náhradní technologie zpracování, dávají paradoxně vyniknout klasické výrobě piva „tekutého chleba“ v těch nejmenších a objemem výroby zdánlivě zanedbatelných pivovarech. Mezi takové patří i ÚNĚTICKÝ PIVOVAR.“

Číst dál

Akce v pivovaru

Akce na objednávku

V prostorách pivovaru je možné uspořádat firemní nebo soukromé akce dle vašeho přání. K dispozici je salónek až pro 100 osob, pivovarská stodola nebo kryté hřiště pro petanque na půdě pivovaru.

Více o akcích na objednávku

Prohlídky pivovaru

Máte zájem o prohlídku našeho pivovaru? Pravidelné prohlídky pořádáme každou sobotu a neděli od 12 hodin. Je možné domluvit si i individuální exkurzi v jiném termínu.

Více o prohlídkách pivovaru

Petanque v pivovaru

Na půdách pivovaru, kde se dříve skladoval sladovnický ječmen, z něhož se během zimního období vyráběl slad pro vaření piva, jsme vybudovali kryté hřiště UBULODROM pro petanque. Hřiště celkem poskytuje tři dráhy a nedílnou součástí je i zázemí s pípou pro občerstvení běh hry. Jedná se o největší kryté hřiště Petanque na světě, které je umístěné v pivovaru.

Více o petanque v pivovaru

Jak je to s Únětickým pivovarem

Únětická unce

Únětická unceZa jednu Únětickou unci pořídíte 0,5l Únětického piva všude tam, kde se čepuje a kde je tato platba zavedena. Poctivě raženou měděnou minci si můžete zakoupit za prodejní cenu 0,5l Únětického piva 12° v Restauraci Únětického pivovaru, platnou v den nákupu.

Více o únětické unci

Pivovarský hostinec

Jídelní lístek

Restaurace Únetický pivovar

V pivovarském hostinci, který se nachází v prostorách bývalého sladovního humna, nabízíme přiměřený výběr jídel a Únětické pivo přímo z tanku. Kapacita restaurace je přibližně 100 míst, dalších 65 míst je na letní zahrádce.

Více o pivovarském hostinci

Denní nabídka

Týdenní menu

Víkendová gastro akce

Gastroakce

Napsali o nás

Od obnovení pivovaru v roce 2011 o nás vyšla celá řada článků a reportáží. Tady najdete některé z nich.

Číst dál

The Craft Beer Channel

Uneticky Pivovar: world class open-fermented lagers